71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

mgr Sebastian Majewski

 

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – kierunek reżyseria. Wcześniej ukończył wrocławskie Studium Kulturalno-Oświatowe oraz studiował historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Przez kilka lat związany był z Teatrem Wierszalin Piotra Tomaszuka w Supraślu. Tam też zadebiutował inscenizacją książki Olgi Tokarczuk Prawiek i inne czasy. Realizował również spektakle dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im.Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Jest założycielem awangardowej formacji Scena Witkacego.wro, uznawanej za najbardziej oryginalny zespół teatralny Wrocławia.

Wraz z Janem Klatą zrealizował głośne przedstawienie Transfer! we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Sprawę Dantona w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Trylogię w Starym Teatrze w Krakowie. Poza współpracą dramaturgiczną z Janem Klatą tłumaczy teksty pisane dla Sceny Witkacego.wro przez drezdeńskiego dramaturga Andreasa Pilgrima.

W latach 2008–2012 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 2013 do 2015 roku był zastępcą dyrektora ds. artystycznych w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. W latach 2015-2016 był dyrektorem artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Facebook
YouTube
Instagram