71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

BACZYŃSKI W WIELU ODSŁONACH

Krzysztof Kamil Baczyński „Morze wracające” czyta Lidia Sadowa

„PODRÓŻUJ Z WIERSZEM”

Słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu zainspirowani 100. rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2021 Rokiem Baczyńskiego, realizują projekt pn.: BACZYŃSKI W WIELU ODSŁONACH. 

Jednym z działań jest wystawa artystycznych grafik przygotowanych przez nasze słuchaczki i słuchaczy inspirowanych wybranymi wierszami poety pod hasłem „Podróżuj z wierszem”. Wystawa ma formę mobilną, tj. będzie prezentowana w holach Dworców Kolejowych Dolnego Śląska. 

Pierwszą stacją, gdzie można oglądać prace w terminie 14 maja do 17 czerwca br.,  jest Dworzec Główny PKP Wrocław.

Ekspozycja powstała z myślą o podróżujących, turystach oraz mieszkańcach Wrocławia i zachęca do spojrzenia na twórczość Baczyńskiego oczyma  słuchaczy wrocławskiej SKIBY. Najczęściej Krzysztof Kamil Baczyński bywa postrzegany jako poeta czasów wojny i bohater powstania warszawskiego. Artyści prezentowanych prac wnikliwie przeanalizowali biografię poety i częściowo utożsamiają się z jego naturą – podróżnika, artysty i zwyczajnego dwudziestolatka.

Wybrali do interpretacji wiersze, które ich osobiście ujęły i odzwierciedlają szeroki wachlarz twórczości Baczyńskiego. Prace  przedstawiają piękno, prostotę i minimalizm poezji Krzysztofa. Odnajdziemy w nich różne techniki plastyczne – począwszy od malarstwa poprzez kolaż, rysunek, aż po grafikę cyfrową. Udział w projekcie był również okazją do odkrycia, wśród niektórych słuchaczy, własnych możliwości twórczych.

Być może zwiedzający wystawę również w sobie je odnajdą.

Zapraszamy do obejrzenia i przyjemnego obcowania z poezją.

Wrocław 14 maja – 17 czerwca

Finisaż wystawy we Wrocławiu

Facebook
YouTube
Instagram