71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

SKiBA W MEDIACH

 

Tutaj możesz zobaczyć co o nas i realizowanych przez nas projektach piszą w mediach. SKiBA to nie tylko mury i cegły, SKiBA to przede wszystim ludzie, wspólne działania i otwartość na społeczeństwo.

SKIBA już w piątek 25 marca rozpoczęła tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. 

Z okazji tego święta spod Policealnego Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu wyruszył „Skibowy teatr w walizce – teatralny korowód”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Słuchaczy oraz Panie mgr Natalię Ługiewicz i mgr Sandrę Kromer-Gozelewską . Do inicjatywy przyłączyła się również młodzież z wrocławskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego „Edukacja”, Zespołu Szkół nr 8: Liceum Ogólnokształcącego nr XVI oraz Technikum nr 16 z Zespołu Szkół nr 3.
Korowód składał się z czterech stacji – Wyspa Słodowa, Art Cafe Kalambur, Pręgierz i pod pomnikiem Aleksandra Fredry na Wrocławskim rynku. Między innimi o tej inicjatywie opowiadały na antenie Telewizji Echo24 Panie mgr Ewa Kramarczyk oraz mgr Katarzyna Baraniecka
.

Słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu, zainspirowani 100. rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2021 Rokiem Baczyńskiego, realizują projekt o nazwie: „Baczyński w wielu odsłonach”. Jednym z działań jest wystawa artystycznych grafik przygotowanych przez słuchaczki i słuchaczy wrocławskiej szkoły, a inspirowanych wybranymi wierszami poety pod hasłem „Podróżuj z wierszem”. Wystawa ma formę mobilną i jest prezentowana w holach dworców kolejowych Dolnego Śląska.

Oto relacja z wernisażu na Dworcu PKP Wałbrzych-Miasto

https://walbrzych.dlawas.info/rozrywka/walbrzych-jakie-nowe-zastosowanie-znalazl-dworzec-miasto-foto-film/cid,32607,a

 

O SKiBIE, o naszych nauczycielach i zdolnych słuchaczach w eterze, czyli na antenie stacji radiowej z Lublińca w audycji „MUZYKA Z KLUBU KLEKS”

OTWARCI W ZAMKNIĘCIU – projekt resocjalizacyjny<br /> w ramach pracy dyplomowej Emilii Jastrzębskiej
Pokoje zagadek w Hali Stulecia. Nowoczesna forma zajęć lekcyjnych
"Na tropach wiedzy" Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

"Pociąg do kultury", czyli wspólne czytanie we Wrocławiu
Jak nie czytam, jak czytam? Ogólnopolska akcja we Wrocławiu
"Biblioterapia, czyli książka zamiast lekarstwa" W Polskim Radiu p. Ewelina Surniak oraz p. Dorota Szczęśniak opowiadają o biblioterapii. Posłuchajcie ciekawego wywiadu bo naprawdę warto!
Jak nie czytam, jak czytam!
WIĘCEJ >

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

RADIO WROCŁAW: Nie zamykajcie nam Skiby! (archiwum: 2016-09-07)

Wywiad radiowy 

Kończyło ją mnóstwo znanych dziś aktorów, m.in. Kinga Preis. Co roku kończy ją mnóstwo utalentowanych osób, które albo od razu zaczynają swoją pracę w kulturze, albo kontynuują studia na wyższych uczelniach. Szkołę chwalą i studenci i kadra naukowa. Mimo to, wrocławskiej Skibie grozi zamknięcie. Dlaczego? Posłuchajcie Wymiany Młodzieży. Zaprasza Katarzyna Górna-Drzewosz…

Facebook
YouTube
Instagram