015

Dziś, 15 października, odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” z okazji Święta Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Maria Len – Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Dolnośląskiego, która w imieniu Dyrektora CEA dr Zdzisława Bujanowskiego wręczyła zasłużonym nauczycielom nagrody za “szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce”. Podczas spotkania Dyrektor „SKiBY” dr Michał Kott również wyróżnił nauczycieli i pracowników administracji okolicznościowymi nagrodami jako wyraz podziękowania za trud włożony w codzienną pracę na rzecz szkoły.

014

Obcowanie ze sztuką konceptualną. Wykładowczyni SKiBY Pani Anna Morawiecka zorganozowała finisaż autorskiej wystawy, która jest jak równanie matematyczne, tutaj każda składowa tworzy swoistą niewiadomą, a finalnie dają one wynik i odpowiedź na jaki problem otaczającego nas świata autor dzieła chciał zwrócić uwagę.

013

Szubi dubi, czyli roztańczony weekend dzięki warsztatom artystycznym WYRAŹ SIEBIE PRZEZ TANIEC poprowadzonym przez Przemysława Polakowskiego

012

02 października to kolejny smakowity piątek. Podczas dzisiejszego śniadania zdecydowanie górował handmade. Smakowite słodkie bułeczki drożdżowe przygotowane specjalnie na dzisiejszy poranek przez naszą słuchaczkę Kamilę Bizacką, a do tego pychotkowe dżemiki i konfiturki prosto ze “spiżarki Małgosi”, czyli naszej Pani Małgorzaty Siemież. Brzuszki pełne, siłki moc – ojjj takie piąteczki uwielbiamy!

011

01 października to niezła gratka dla melomanów – obchodzimy Światowy Dzień Muzyki. Został on ustanowiony w 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina. A więc dziś śpiewnie i z muzyką w tle, a najlepiej na ustach.

010

SKiBOWA specjalizacja pantomimiczna pod okiem Pani Katarzyny Łuczyńskiej-Ambroży wraz z Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego ruszają śladami twórcy polskiej szkoły pantomimy – Henryka Tomaszewskiego.

009

Październik miesiącem Bibliotek Szkolnych – nasze SKiBA’S Angels w światowym wydaniu, ech…. szkoda że zabrakło czerwonego dywanu

008

Piatek, 25 września, godzina 8:00, poranek przy ulicy Niemcewicza 2. Wspólne śniadanie nauczycieli, pracowników oraz słuchaczy. Wydarzenie sponsorują literki A i M, oraz cyfra 60.

007

W Dzień Spadającego Liścia w SKiBIE liście lecą z sufitu

006

PANTOMIMA Z NOWYMI INSPIRACJAMI TWÓRCZYMI! Nasza kadra, ucząca na specjalizacji pantomimicznej wróciła z niezwykłego szkolenia w ramach międzynarodowego festiwalu pantomimy Mime Fest 2020 Policka.

005

W ramach całorocznego cyklu warsztatów artystycznych pod wspólnym tytułem “WYRAŹ SIEBIE PRZEZ…” w dniu 19 września odbył się pierwszy z nich – ANIMACJA/APLIKACJA KINEMASTER, zatytułowany: “Z kinem w tle.”

004

Otrzęsiny wcale nie muszą być ani nudne, ani poważne, to świetna zabawa i wspólne sędzanie czasu.

003

XIV Mandala Performance Festival 2020, Centrum Na Przedmieściu, Wrocław. W ramach przedmiotu metodyka działań praktycznych słuchacze II roku z kierunku taniec, wraz z wykładowczynią “SKiBY” Panią Dominiką Kur, wzięli udział w oficjalnym otwarciu wydarzenia, a także w czterodniowych warsztatach taneczno-ruchowych.

002

“SKiBA” przyłącza się do akcji Narodowe czytanie 2020. W tym roku 5 września wspólną lekturą klasyki literatury polskiej był dramat romantyczny “Balladyna” Juliusza Słowackiego.

001

Startujemy z nowym rokiem szkolnym 2020/2021. Dla trybu dziennego 1 września, a dla zaocznego 5 września.