71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

W dniach 19-21 września odbędzie się warsztat dla uczniów i nauczycieli Policealnego Studium Animatorów Kultury SKiBA.
Poprowadzą go nauczyciele/praktycy tańca, pantomimy, filmu, teatru (A. Bogdanowicz, T. Dajewski, D. Kur, M. Zambrzycka, I.Załęczna,).

W dniach 19-20 września, w godzinach 10.00-13.00 i 14.00-17.00 odbędą się warsztaty dla wszystkich słuchaczy I i II roku nauczania dziennego. Spotkamy się w środę o godzinie 9.50 na Sali Widowiskowej.
Bądźcie ubrani w wygodny, sportowy strój, pozwalający na swobodny ruch.

W piątek 21 września, w godzinach 10.00-13.00 odbędzie się warsztat, w którym wezmą udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Spotykamy się wszyscy o godzinie 9.50 na Sali Widowiskowej.

Po warsztacie zapraszamy do wspólnego świętowania i celebrowania nowych znajomości, przełamanych lodów;), radości ze wspólnego spotkania w smakowitych okolicznościach Kasztanowego Party/Przysmaki Nadodrza – finisażu warsztatów organizowanego przez Samorząd Uczniowski SAMSŁUCH, koordynowanego przez Łukasza Michonia.

Koordynatorką całego wydarzenia jest Iga Załęczna
Promocją i obsługą techniczną wydarzenia zajmuje się Sylwia Wierzbicka

Program warsztatów:

TANIEC KOŚCI
prowadząca – Anna Bogdanowicz

Anatomicznie ugruntowana praca z ciałem
z elementami metody CANTIENICA® Program Power
„Take off your skin and dance around your bones!” (Tom Waits, Black Rider)

Warsztat jest swoistym spotkaniem z własnym ciałem jako najbliższym „Innym”. „Innym” który pod twoją własną skórą prowadzi bogate, ukryte przed wzrokiem życie. W mojej koncepcji pracy ciało postrzegane jest jako proces, jest bardziej czasownikiem – nieustannym ucieleśnianiem się niż ciałem – rzeczownikiem, stałym i niezmiennym. Celem warsztatu jest dokształcenie wyobraźni anatomicznej, a przez to poszerzenie postrzegania i doświadczania własnego ciała jako procesu oraz niewyczerpanego źródła twórczych możliwości.
Tym razem akcent przełożymy na to, jak otoczenie: (miasto, mieszkanie, meble, ubranie) kształtuje nasze ciała. Porozmawiamy o pamięci ciała (zgodnie z systematyką rodzajów pamięci ciała według Thomasa Fuchsa) i poprzyglądamy się naszym ciałom z czułą uwagą.
CANTIENICA® Program Power to delikatny, precyzyjny i inteligentny trening mięśni głębokich, w którym podstawą jest miednica i mięśnie dna miednicy. System ćwiczeń ma na celu wzmocnienie i utrwalenie optymalnego tonusu (stopnia napięcia) mięśni głębokich, a dzięki temu utrwalenie i wzmocnienie optymalnej postawy ciała oraz zidentyfikowanie i zmianę niekorzystnych nawyków. CANTIENICA® Program Power trenuje również świadomość ciała przez oddech i wyobraźnię zakorzenioną w anatomii.

SPOTKANIE Z PANTOMIMĄ
prowadzący – Tomasz Dajewski

Warsztaty pozwolą zapoznać się z podstawowymi zasadami i elementami techniki pantomimy.
W rezultacie naszego spotkania powstaną dwie lub trzy grupowe etiudy ruchowe, które wzajemnie sobie pokażemy i omówimy, aby na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji móc zastanowić się nad regułami rządzącymi budową spektaklu.

W RUCHU I TAŃCU
prowadząca – Dominika Kur

Zapraszam Was na warsztat, na którym spróbujemy nauczyć się poprzez ruch wyrażać swoje emocję i wchodzić w swobodne interakcje z drugą osobą. Popracujemy nad świadomością ciała, wyrazem artystycznym i twórczą postawą, tworząc wspólną choreografię taneczną zwieńczającą wspólną pracę warsztatową.

ARCHITEKTURA MYŚLI I CIAŁA
prowadząca – Iga Załęczna

Zapraszam Was do spotkania we wspólnym podróżowaniu.
Celem będzie przemierzanie i doświadczanie archipelagów nieskrępowanej wyobraźni.
Wkraczając na nieznane lądy będziemy tworzyć własne opowieści, obrazy, melodie.
Rozpoznamy i odnajdziemy je we wszystkich zakamarkach naszej szkoły.
W archeologicznej przygodzie ciała i wyobraźni, w secesyjnej linii intymnego ruchu, w modernistycznym niemym krzyku, w konstruktywistycznym odrzuceniu znanych kształtów i form.
Wszystko to w spontanicznym geście dziecięcej zabawy i wspólnej beztroski.

EMOCJE I RUCH
prowadząca – Magdalena Zambrzycka

Proponuję pracę warsztatową w oparciu o technikę slow motion/fast motion. Moim celem będzie zaproszenie Was do zabawy z kamerą, aby przy jej pomocy spróbować komponować ruchome impresje, tworzyć własny sposób widzenia świata, obiektów, zdarzeń.

Podziel się:
Facebook
YouTube
Instagram