71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

„Farsa o młynarzu” („De klucht van de meulenaar”) – spektakl

21 maja, godz. 19.00.

Oto studenci wrocławskiej niderlandystyki z grupy teatralnej TULPJES w nowej, teatralnej odsłonie, która z pewnością wszystkim zapewni niezłą dawkę śmiechu i humoru!

„Mój drogi, powiedz mi – czy ja Ci wyglądam na lafiryndę?”

Trijn – młoda mieszczka, przedstawicielka kobiet „nowej generacji”. Wygląda niewinnie, lecz strzeżcie się! Pozory mylą… Pod warstewką kokieterii skrywa się niezły charakterek i Trijn nie daje sobie w kaszę dmuchać!

Piet – miejscowy młynarz ze sporą słabością do tytoniu i napojów wyskokowych. Mało odporny na kobiece wdzięki, zwłaszcza te nienależące do jego „ukochanej” żony. Lubi sobie od czasu do czasu urozmaicić zbyt monotonne życie intymne…

Aaltje – żona Pieta, pedantyczna gospodyni. Idealna druga połówka, która doskonale znając prawdziwą naturę swego męża, przymyka na nią oko… Do czasu?

Co się więc stanie, gdy młoda dziewczyna z miasta zostanie zmuszona przez „straszną sytuację, w jakiej się znalazła”, do przenocowania w domu młynarza i jego żony? Co się wydarzy, gdy Piet weźmie sobie za punkt honoru zdobycie atrakcyjnej Trijn? Czy Aaltje dalej pozostanie ślepa na ekscesy swego męża? Co będzie, gdy młynarz do realizacji swego planu postanowi włączyć młodego służącego Joosta? I wreszcie, jaką rolę w tym całym zamieszaniu odegra Trijn?

Już wkrótce będziecie mieli okazję poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania!

Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić na premierę spektaklu grupy teatralnej TULPJES pt. „Farsa o młynarzu”, przygotowanego na podstawie autorskiej adaptacji siedemnastowiecznej holenderskiej farsy pt. „De klucht van de meulenaar” Gerbranda Adriaensz. Bredero.

Premiera odbędzie się 21 maja br. o godzinie 19:30 na scenie Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu (Juliana Ursyna Niemcewicza 2).

WSTĘP WOLNY!

Reżyseria: Krzysztof Grabowski
Scenariusz: Krzysztof Grabowski
Scenografia: Kinga Staniszewska
Konsultacja merytoryczna: dr hab. Bożena Czarnecka, dr Małgorzata Dowlaszewicz, dr Joanna Skubisz

OBSADA:
TRIJN Klaudia Olszewska
PIET Hanna Glapińska/Wiktoria Kapusta
AALTJE Aleksandra Urbanek/Wioletta Drozdowska
JOOST Jaśmina Plencler/Kinga Staniszewska

Grafika: Marta Skrzyszowska

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Ambasady Królestwa Niderlandów.

Podziel się:
Facebook
YouTube
Instagram