71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

Spektakl dyplomowy Kingi Żuk

Wydarzenie na Facebooku

Marionetka to trafne określenie jednostki we współczesnym społeczeństwie. Nasze umysły odbierają bodźce z każdej strony, reklamy działają na podświadomość. Wielkie korporacje sterują naszym wyborem. Wszędzie widzimy zakazy i nakazy. Jesteśmy sterowani przez innych a czasem nawet przez samych siebie będąc marionetkami własnego umysłu i ciała. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie mamy na to wpływu, Ci bardziej świadomi mogą z tym walczyć.

Aktor także jest pewnego rodzaju marionetką, wciela się w różne role, jest kimś innym, odgrywa. Tworzy pewne złudzenie i sztuczność na scenie, w które jeden z drugim niejednokrotnie potrafi uwierzyć.

W moim pokazie dyplomowym zaprezentuje za pomocą etiud różne formy bycia marionetką. Etiudy te powstawały na podstawie ćwiczeń aktorskich z książki „Gry dla aktorów i nie aktorów” Augusto Boala. Ćwiczenia aktorskie są dla aktora równie ważne jak picie odpowiedniej dawki wody dziennie dla każdego człowieka. Rozwijają wyobraźnie, ciało a także poszerzają świadomość. Efekty takich ćwiczeń mogą być zaskakujące, ale o tym przekonajcie się na własne oczy uczestnicząc w pokazie.

REŻYSERIA: Kinga Żuk

WYSTĘPUJĄ: Kinga Żuk oraz Piotr Sendra

PROMOTOR: dr Monika Braun

MIEJSCE: Sala Zielona Latarnia w podwórzu SKIBY, ul. Niemcewicza 2, Wrocław.

PREMIERA 10.05.2017 godzina 11
II POKAZ 10.05.2017 godzina 18

WSTĘP WOLNY

Podziel się:
Facebook
YouTube
Instagram