SKiBA Pracownicy Studium
mgr Krystyna Hrycyk
Zmień rozmiar czcionki:

 

DYREKTOR

Nauczyciel dyplomowany

 


Prowadzone zajęcia:

Praktyki śródsemestralne i zawodowe.


Publikacje, projekty:

Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i publicystycznych, przekładów z języka węgierskiego, redaktorka kilku książek wydanych przez Studium i redaktorka naczelna kwartalnika Biblioterapeuta. Koordynatorka prac nad nowymi podstawami programowymi kształcenia w PPSKAKiB w połowie lat 90. ubiegłego wieku i w marcu 2010 r. Koordynatorka przedstawionej władzom w 2003 r. koncepcji WSZ Animacji Kultury.


Obszary zainteresowań:

Od 25 lat głównym obszarem moich zainteresowań pozostaje teoria i praktyka animacji społeczno-kulturalnej, model kształcenia bibliotekarzy i animatorów kultury, zarządzanie Studium, pozyskanie i wyremontowanie bazy dla działalności, promocja szkoły w środowisku i pozyskiwanie słuchaczy oraz nieustannie podejmowane próby przekształcenia Studium w Wyższą Szkołę Zawodową.

Niezmiennie od lat 70. biegłego wieku interesuje mnie kultura węgierska i mam nadzieję, że poświecę jej więcej uwagi na emeryturze.


Udział w gremiach:

Członek Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego i Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalne.


Kontakt:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. (71) 322 20 68.