Magdalena Górnicka

Nauczyciel kontraktowy

Absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii (BA) na wydziale tańca współczesnego oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim (MA).

Stypendystka programu Leonardo da Vinci w ramach projektu ,,Nowa Szkoła'' zrealizowanym przez Śląski Teatr Tańca.

W latach 2008-2010 była członkiem lAmpekAp Collectief Antwerpen, Belgia- kolektywu zajmującego się produkcją spektakli multimedialnych. Współpracowała między innymi z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Staatstheater Kassel, Het Firmament Mechelen, blauwe plekken, Belgijską Federacją Gimnastyczną, Sceną Tańca Capitol, Wrocławskim Teatrem Pantomimy i Teatrem w Kłodzku.

Pracowała jako asystent choreografa Johannesa Wielanda i reżysera Zbigniewa Szymczyka.

W 2012 zrealizowała autorski spektakl ,,Wytrzymaj jeszcze dzień'' którego premiera odbyła się w ramach Konkursu Off 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Producent spektaklu ,,The failure of a future- Upadek przyszłości'' Irada Mazliaha i Zbigniewa Szumskiego- zakwalifikowanego do udziału w Polskiej Platformie Tańca 2014.

W latach 2011-2014 pedagog tańca współczesnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

W Studium uczy wybranych technik tanecznych na pantomimie.