mgr Katarzyna Łuczyńska

Nauczyciel Stażysta

Historia pantomimy, Techniki pantomimy klasycznej i mimu, Metodyka pracy z dziećmi i  młodzieżą.

mgr Katarzyna Łuczyńska, teatrolog, animator kultury, współzałożycielka i Prezes Fundacji Pantomima, w której realizuje projekty artystyczne, edukacyjne oraz animacyjne w zakresie pantomimy i teatru ruchu. Absolwentka specjalizacji pantomimicznej w SKIBIE, adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, uczestniczka i organizator wielu kursów z zakresu pantomimy i teatru ruchu w kraju i za granicą. Reżyseruje spektakle teatru dziecięcego we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka oraz młodzieżowo-studenckiej grupy "Teatr Pod Kolumnami", którą współprowadzi razem z Magdaleną Hardziej. W SKIBIe swoją teatralną pasją dzieli się ze słuchaczami specjalizacji pantomimicznej. Gra w spektaklach pantomimicznych FreeMotion Group, oraz występuje na scenie WCTD w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci.

Interesuje ją historia, teoria i praktyka pantomimy. Autorka artykułów naukowych i publicystycznych, oscylujących wokół zagadnień związanych z pantomimą i teatrem ruchu. Obroniła pracę magisterską na Uniwersytecie Wrocławskim napisaną pod kierunkiem dra I. Guszpita „O braku metody, czyli w poszukiwaniu sposobu pracy Henryka Tomaszewskiego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy" oraz pracę dyplomową w naszym Studium, napisaną pod kierunkiem mgr J. Stankiewicza „Historia pantomimy – teoria i praktyka". Prywatnie lubi podróżować i chodzić po górach.