Pokoje zagadek w Hali Stulecia. Nowoczesna forma zajęć lekcyjnych
"Na tropach wiedzy" Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

"Pociąg do kultury", czyli wspólne czytanie we Wrocławiu
Jak nie czytam, jak czytam? Ogólnopolska akcja we Wrocławiu
"Biblioterapia, czyli książka zamiast lekarstwa" W Polskim Radiu p. Ewelina Surniak oraz p. Dorota Szczęśniak opowiadają o biblioterapii. Posłuchajcie ciekawego wywiadu bo naprawdę warto!
Jak nie czytam, jak czytam!

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

RADIO WROCŁAW: Nie zamykajcie nam Skiby! (archiwum: 2016-09-07)

Wywiad radiowy

Kończyło ją mnóstwo znanych dziś aktorów, m.in. Kinga Preis. Co roku kończy ją mnóstwo utalentowanych osób, które albo od razu zaczynają swoją pracę w kulturze, albo kontynuują studia na wyższych uczelniach. Szkołę chwalą i studenci i kadra naukowa. Mimo to, wrocławskiej Skibie grozi zamknięcie. Dlaczego? Posłuchajcie Wymiany Młodzieży. Zaprasza Katarzyna Górna-Drzewosz…